Hamowanie krótkowzroczności soczewką okularową MiYOSMART
Krótkowzroczność w Polsce i na świecie postępuje u dzieci w bardzo szybkim tempie. Pojawia się najczęściej między 6-15 rokiem życia.
Badania wskazują: im młodsze dziecko tym krótkowzroczność ma szybszy przebieg dlatego ważne jest stosowanie metod hamujących jej progresję.
Jedną z tych metod jest zastosowanie soczewki okularowej np. MiYOSMART, która wykazuje bardzo wysoką skuteczność w spowalnianiu postępu krótkowzroczności u dzieci.
Charakterystyka soczewki MiYOSMART
Soczewka MiYOSMART wykonana jest z lekkiego i bezpiecznego materiału. Posiada powłoki które ułatwiają czyszczenie, zwiększają przejrzystość i trwałość soczewek oraz chronią przed promieniowaniem UV.
Soczewk jest :
– łatwa w użyciu
– skuteczne
– nieinwazyjna
Dobór soczewki MiYOSMART
W gabinetach Polus Optyk pracujemy zgodnie z wytycznymi zawartymi w protokole badania który obejmuje:
1. Wizytę kwalifikacyjną:
sprawdzamy wszystkie podstawowe parametry, aby uzyskać pełną informację na temat widzenia naszego pacjenta, takie jak:
– pomiar ostrości
– refrakcja subiektywna i obiektywna
– ocena widzenia obuocznego i akomodacji
– wykluczenie zeza i forii
Zachęcamy do przeprowadzenia wizyty okulistycznej aby wykonać refrakcję po cykloplegii (z użyciem kropli porażających akomodację) oraz wykonać badanie dna oka.
2. Wizyta adaptacyjna po 2 tygodniach:
spotykamy się po 2 tygodniach aby ocenić jak dziecko funkcjonuje w nowej korekcji oraz sprawdzić czy nie pojawiły się jakieś problemy adaptacyjne.
3. Kolejne wizyty:
Wizyty kontrolne umawiamy co 6 miesięcy celem oceny funkcji wzrokowych i kontroli progresji krótkowzroczności.
Adaptacja do nowych soczewek może potrwać około tydzień. W Tym czasie należy uważać przy intensywnym uprawianiu sportu, jeździe na rowerze czy hulajnodze.
Profilaktyka w progresji krótkowzroczności
Jeśli Twoje dziecko ma postępującą krótkowzroczność i jest już pod opieką specjalisty lub chcesz zadbać o oczy swojego dziecka, zastosuj się do poniższych wskazówek:
– zachęć swoje dziecko, aby spędzało więcej czasu na świeżym powietrzu. Ma to olbrzymi wpływ na rozwój gałki ocznej a przez to także na rozwój wad wzroku.
– smartfony i komputery to urządzenia, przy których dzieci spędzają większość wolnego czasu. Co możesz zrobić? Naucz dziecko, aby robiło krótkie przerwy podczas korzystania z urządzeń cyfrowych. Przypilnuj, aby odległość telefonu od oczu wynosiła minimalnie 40 cm.
– jeśli ogląda film czy bajkę wybierz telewizor a nie telefon. Tu odległość patrzenia naprawdę ma znaczenie.
– badaj regularnie dziecko aby korygować wady wzroku.
Co wpływa na rozwój krótkowzroczności
1. Genetyka: jeśli któreś z rodziców jest krótkowzroczne to wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia tej wady u dziecka.
2. Brak aktywności na zewnątrz – wiele badań pokazuje że regularne przebywanie na dworze pomaga w spowolnieniu krótkowzroczności.
3. Długotrwała praca w bliskich odległościach – w dzisiejszych czasach nasze dzieci spędzają bardzo długi czas w szkole a potem „odpoczywają” przy smartfonie. Ogranicz dziecku ten czas oraz naucz je jak korzystać z telefonu.