7 SPOSOBÓW NA CZYSTE OKULARY Previous item Nowa soczewka Acuvue Oasys... Next item 3 cechy dobrej soczewki...

7 SPOSOBÓW NA CZYSTE OKULARY

Czyste szkła w okularach to wyzwanie dla każdego okularnika. Na soczewkach osadza się kurz, a oprawa dotykając do twarzy brudzi się od kremów i pudru. Plamy po dotknięciu palcami są trudne do usunięcia. Wycierając na sucho powstają refleksy które przeszkadzają nam w widzeniu.

Pamiętajcie, aby wybierać z soczewki z powłoką oleofobową. To śliska powłoka która wygładza powierzchnię ułatwiając czyszczenie.

  1. Myj oprawę pod bieżącą ciepłą wodą dodatkiem płynu do naczyń lub delikatnego mydła. Nie zapominaj o zausznikach i noskach – tam zbiera się największy brud.
  2. Do wycierana szkieł używaj dobrej, gęstej mikrofibry (jeśli jest śliska to nie wyczyści szkieł z antyrefleksem).
  3. Pierz mikrofibrę raz na 2 tygodnie w płynie do naczyń lub z dodatkiem delikatnego mydła. Mikrofibra dobrej jakości najczęściej nie jest śliska. Usuwa na sucho zabrudzenia i kurz ze szkieł nie pozostawiając refleksów. Po praniu powinna nadal posiadać dobre właściwości czyszczące.
  4. Przed dotknięciem mikrofibry nie smaruj rąk kremem.
  5. Nie używaj ręczników papierowych ani chusteczek higienicznych. Rysują szkła, pozostawiają kurz i paproszki.
  6. W sprzedaży dostępne są płyny do pielęgnacji okularów. Doskonale usuwają tłuszcz ze szkieł. Niektóre zabezpieczają przed zabrudzeniem i zaparowaniem.
  7. Jeśli okulary nadal wydają Ci się brudne, odwiedź optyka który posiada myjkę ultradzwiękową.

Szukasz dobrej ściereczki do okularów? Z tej będzesz w 100% zadowolony! https://sklep.polusoptyk.pl/sciereczka-do-szkiel-okularowych-p-174.html