3 cechy dobrej soczewki okularowej Previous item 7 SPOSOBÓW NA CZYSTE OKULARY Next item Samodzielny dobór soczewek...

3 cechy dobrej soczewki okularowej

 

Brudne i porysowane soczewki okularowe irytują nas i pogarszają ostrość widzenia. Czym się kierować wybierając szkła okularowe?. Dobre soczewki powinny być odporne na zarysowania przy codziennej pielęgnacji, przejrzyste i łatwo się czyścić

Oto 3 parametry, na które warto zwrócić uwagę kupując nowe okulary.

1. ODPORNOŚĆ NA ZARYSOWANIA

Jeśli chcecie, aby okulary służyły dłuższy czas nie wybierajcie szkieł okularowych ekonomicznych. Dużo szybciej ulegają zarysowaniu, nawet przy codziennym czyszczeniu ściereczkę czy noszeniu w futerale. Zarysowana soczewka okularowa przeszkadza w swobodnym widzeniu, rozczepia światło przechodzące przez soczewkę, powodując rozmycie obrazu.

2. POWŁOKA ANTYREFLEKSYJNA

Przez soczewkę okularową z antyrefleksem przechodzi około 97% światła i trafia na siatkówkę, tworząc wyraźny i kontrastowy obraz. W soczewce okularowej bez antyrefleksu, promienie światła odbijając się od jej powierzchni, tworzą dokuczliwe odblaski. Ponieważ mniej światła dociera do siatkówki, widzimy mniej wyraźnie.

3. ŁATWOŚĆ CZYSZCZENIA

Soczewka okularowa powinna posiadać gładką powierzchnię, która zapobiega przyleganiu brudu, tłuszczu i wody. Dzięki powłoce oleofobowej ( łatwoczyszczącej ), brudne soczewki okularowe jesteśmy w stanie wyczyścić ściereczkę bez użycia wody. Dodatkowo powłoka antystatyczna zabezpiecza przed przyleganiem drobinek kurzu.